Pasaulį sužavėję svirpliai

Knygose, dainose, animacijoje – svirplių personažus rinkosi žinomiausi kūrėjai pasaulyje. Kiekvienas jų paliko itin ryškų pėdsaką istorijoje. Pažinti svirplį skatinami mūsų mažiausieji, tai itin jaukiai pristatomas personažas, kurį galime atrasti įvairiuose žaidimuose, sutikti pasakose.

Svirpliai Japonijoje yra ypač mylimi ir jie tą parodo savo dainose.  Tradicinės japoniškos pentatoninės muzikos skambesys atsispindi kūriniuose, kuriuose žaismingai atvaizduojamas svirplių kaip naminių gyvūnėlių laikymas siekiant džiaugtis sėkme.

 

Charlesas Dickensas (Charles Dickens) parašė pasaką „Svirplys ant židinio“ (The Cricket on the Hearth), kurioje svirplys buvo namų angelas sargas. Tai buvo populiariausia iš Dickenso Kalėdų knygų, kurią jis parašė norėdamas paremti savo didelę šeimą ir paskatinti skaitytojus užjausti bei aukoti labdarą. Novelė suskirstyta į keturis skyrius, kurie, laikantis pavadinime kilusios svirplių temos, vadinami „čirpiais“. 

 

Ar kas galėtų pamiršti Volto Disnėjaus (Walt Disney) animacinį filmą „Pinokis“ (Pinocchio)Jiminy Cricket – išmintingasis svirplys, vaizduojamas užsidėjęs cilindrą ir fraką su skėčiu. Mėlynoji fėja Jiminy paskyrė Pinokio oficialiąja sąžine, tikėdamasi, kad Jiminy padės Pinokiui tapti tikru berniuku. Autorius sukūrė šį personažą pagrindinei istorijos esmei – jo ir Pinokio draugystei plėtoti.

 

 

Dar vienas svirplys Disney“ istorijoje – laimingasis Cri-Kee, animacinio filmo „Mulan“ veikėjas. Cri-Kee personažo koncepciją įkvėpė filmo kūrėjų tyrimai, kurių metu jie sužinojo, kad svirpliai yra sėkmės simbolis Kinijoje. Remdamasis tuo, personažo dalininkas primygtinai reikalavo, kad filmo kūrėjai įtrauktų svirplį į istoriją; neva jis pro direktoriaus kabineto duris nuolat metė įvairius Cri-Kee eskizus, kol pasiekė tikslą.