Kokius produktus vartoti norint numesti svorio?

Tą slaptą svajonę – atrodyti gražiai, jaustis sveikai ir būti puikaus kūno sudėjimo turime daugelis. Stebuklingos lazdelės norams išpildyti nepasiūlysime, tačiau sprendimą, kuris padeda siekti rezultato tikrai taip! Perskaityk, susipažink ir išbandyk – rezultatą tikrai pajusi!

Svorio metimas apima ilgalaikius gyvenimo būdo pokyčius. Nepasikliaukite madingomis dietomis ar pasiūlymais pasikeisti ir žaibiškai greit atsikratyti nereikalingų kilogramų. Sutelkite dėmesį į subalansuoto ir maistingo valgymo modelio kūrimą, kurį galite išlaikyti laikui bėgant ir pasiekti ilgalaikių rezultatų. 

Planuojant pokyčius ir norint numesti svorio, įtraukite baltymų į kiekvieną valgį. Baltymai padeda ilgiau jaustis sotesniems, o tai gali padėti kontroliuoti apetitą ir svorį. Tolygiai paskirstykite suvartojamų baltymų kiekį per dieną, o ne valgydami didelius kiekius iškart. Šis metodas padeda optimizuoti raumenų baltymų sintezę ir palaiko bendrą medžiagų apykaitos funkciją. Didžiausią efektą raumenų baltymų sintezei turi baltymai, turintys didelį kiekį nepakeičiamų aminorūgščių ir pakankamą leucino kiekį. Rinkitės tokius baltyminius maisto produktus, kurie turi savyje visas nepakeičiamas aminorūgštis.

Svirpliai – visavertis baltymų šaltinis! 

Į mitybos racioną įtraukus svirplius, nesunkiai pasieksite suvartojamų baltymų dienos normą, jausitės energingiau, fiziškai stipresni, lengviau lieknėsite. 2024 m. kovo mėnesį mūsų atlikti tyrimai rodo, jog svirplių miltuose baltymų kiekis siekia net 75 g. Tai tris kartus aukštesnis rodiklis lyginant kitus gyvulinės kilmės baltymus, tokius kaip vištiena, jautiena ar žuvis. 

Baltymų milteliai kokteiliams ruošti ar panašūs produktai, sutinkami sporto entuziastų prekybos vietose, dažnu atveju yra su saldikliais, papildyti ne visada mums suprantama sudėtimi. Mes kalbame paprastai ir nuoširdžiai. Siūlome 100 proc. natūralų sprendimą – svirplių miltus, kuriais galite praturtinti bet kurį savo gaminamą patiekalą. O jei gaminti nėra kada, rekomenduojama pasirūpinti sveikais baltyminiais užkandžiais: energetiniais batonėliaisžirnių ir svirplių miltų traškučiais ar tobulai skalsiu riešutų kremu.

Ką svarbu žinoti?

Svirplių panaudojimas žmonių maistui yra reglamentuotas Europos Sąjungos (ES) dokumentais. Lietuvių kalba taip pat yra išleistos Lietuvos Respublikoje auginamų vabzdžių, skirtų žmonių maistui ir (ar) gyvūnų pašarams, gairės. Jose apibrėžtos auginimo sąlygos, savikontrolės, stebėsenos programos, galimos rizikos, jų valdymas, reikalavimai gamintojams. Dokumentuose pabrėžiama, kad ne bet kokie vabzdžiai gali būti naudojami žmonių maistui. Mūsų asortimente vyrauja patvirtinta rūšis – naminis svirplys (Acheta domesticus).

Nepriklausomai nuo to, iš ko pagamintas maisto produktas, visiems Lietuvoje parduodamiems maisto produktams ir gaminiams keliami aukšti fizinės, mikrobiologinės ir cheminės saugos reikalavimai. Tad atitikdami gamintojo statusą, patvirtiname, kad turime kokybę užtikrinančius dokumentinius įrodymus, kaip pavyzdžiui, laboratorinių mėginių tyrimų protokolus.