Keista, bet tiesa!

Pažinti svirplius skatiname kiekvieną mūsų klientą. Įsitikinome, kad žinios, faktai, istorija griauna pirminius įsitikinimus, išnyksta stereotipai ir noras paragauti svirplių sustiprėja. Svirplių patinai yra riteriški ir labai drąsūs. Tad priimkite iššūkį ir susipažinkite iš arčiau! 

 

SĖKMĖS SIMBOLIS

Kinijoje svirpliai laikomi tradiciniu sėkmės simboliu. Imperijos laikais svirpliai buvo populiarūs kilmingųjų ir paprastų žmonių augintiniai. Jie dažnai buvo laikomi bambukiniuose ar net auksiniuose narvuose. Brazilijoje kai kurios svirplių rūšys laikomos vilties ar
ateinančio turto ženklais.

 

DELIKATESAS

Daugelyje pasaulio šalių svirpliai laikomi delikatesu. Jie ruošiami įvairiais būdais. Tailande kepti svirpliai dažniausiai patiekiami su alumi. Vienas populiariausių užkandžių šalyje yra Jing Leed – gruzdintas svirplys, pagardintas padažu ir pipirais.

 

SVIRPLIŲ AUSYS – ANT KOJŲ!

Svirpliai gali išgirsti vieni kitus per specialų klausos organą, kuris yra ant jų priekinių kojų.

 

PUIKIAI MATO

Svirpliai turi sudėtines akis ir puikų regėjimą. Šios akys leidžia jiems žiūrėti įvairiomis kryptimis nesukant galvos į šonus.

 

SVIRPLIŲ ANTENOS

Svirpliai turi porą ilgų antenų. Tai jutikliai, kuriuos naudoja maisto paieškai. Taip pat jie padeda aptikti artėjantį pavojų.

 

SPALVOS

Svirpliai gali būti juodos, rudos, pastelinei žalios (kaip pavyzdžiui, Oecanthus fultoni rūšis) ar net raudonos (kaip pavyzdžiui, Phyllopalpus pulchellus rūšisspalvos. Tropikuose galima aptikti raštuotus svirplius (kaip pavyzdžiui, Nisitrus Saussure rūšis). Mūsų, žmonių mitybai auginama rūšis – Acheta domesticus – yra rusvo atspalvio. Suaugęs svirplys sveria iki 1 gramo ir yra ne didesnis nei sąvaržėlė.

 

GIMINAIČIAI

Viena iš svirplių giminei priklausančių grupių yra kurmių svirpliai (Gryllotalpa brachyptera). Ši rūšis prisitaikiusi požeminiam gyvenimui. Svirplių kūnas cilindro formus, jie turi ilgus nagus žemei rausti. Siekdami prisitraukti draugų, jie rengia roko koncertus: kasa rago formos urvus, savo namus paversdami garso stiprintuvais, iš kur ypač garsiai sklinda muzika.

 

ORŲ PROGNOZĖ – PAGAL SVIRPLIUS

Svirpliai čirškia intensyviau, kai lauke karšta. Besiklausant svirplių, galima suprasti, kokia lauko temperatūra yra tą dieną. Jai apskaičiuoti yra sukurta speciali formulė:  = x / 4 + 40 (x – čirškimų skaičius per minutę).

 

SVIRPLIŲ KOVOS

Kinijoje svirplių kovos – tai tūkstantį metų menanti pramoga. Nors pastaraisiais metais populiarumas sumažėjęs, visgi kovinių svirplių auginimas ir pardavimas vis dar yra pelningas verslas. Kasmet organizuojamas nacionalinis svirplių kovų čempionatas pritraukia gerbėjų iš visos Kinijos. Svirpliai kovodami retai kada pakenkia vienas kitam. Laimėtojas nustatomas, kuomet vienas iš svirplių nustoja kovoti ir bando pabėgti. Geriausių ir talentingiausių svirplių kaina siekia 1 600 USD.

 

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *